main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Stoły okrągłe do jadalni i salonu: nowoczesne, rozkładane | salon meblowy Warszawa i sklep online 9desgin

Stoły okrągłe do jadalni

Liczba produktów 39

Gdy słyszymy ?stoły okrągłe?, z pewnością na myśl przychodzą nam w pierwszej kolejności rycerze króla Artura, czy okrągły stół jako symbol porozumienia narodowego. Ale czy ów mebel, który urósł do rangi symbolu nie może być zwykłym stołem w domowym wyposażeniu? Jak najbardziej!

Okrągłe stoły do salonu lub jadalni

Jeśli mielibyśmy wymienić meble, bez których trudno byłoby się nam obejść, z pewnością znalazłyby się wśród nich stoły. Jadalnia, salon, kuchnia...to miejsca oczywiste dla postawienia stołów. Tylko, czy zawsze muszą to być stoły klasyczne, prostokątne blaty wsparte na czterech nogach - wspornikach? Nie!

Okrągłe stoły do jadalni są ciekawym pomysłem na element funkcjonalny i dekoracyjny zarazem, który odmieni każde wnętrze. Jednak wybierając taki stół, pamiętaj o tym, aby odpowiednio dobrać go do reszty aranżacji. Nawet najbardziej ?wysmakowany? nie będzie prezentował się dobrze, jeśli wielkością przytłoczy pomieszczenie lub zniknie w przepastnym wnętrzu. Trudno też oczekiwać, że ekstrawagancki stół będzie dobrze wyglądał w tradycyjnym wnętrzu, a klasyczny w nowoczesnym pomieszczeniu. Warto jednak zaznaczyć, że producenci mebli dokładają wszelkich starań, by tworzyć meble ponadczasowe, ponad stylami i podziałami. 

Modne i na topie, a przy tym praktyczne - stoły okrągłe rozkładane

Jak zapewne zauważyliście, jeśli choć trochę śledzicie trendy wnętrzarskie, stoły okrągłe są obecnie bardzo popularne. Czy to magia stołu króla Artura, moda, czy względy czysto praktyczne i estetyczne o tym zadecydują, to okrągłe stoły rozkładane będą dobrym wyborem. Jeśli zależy wam na bardziej naturalnych akcentach w kuchni czy w jadalni, lepiej sprawdzą się drewniane stoły okrągłe. A z kolei jeśli wasza aranżacja zmierza bardziej w stronę industrialnego chłodu, postawcie na czarny, metalowy stół. Pamiętajcie o tym, że dodatki mają ogromny wpływ na charakter wnętrza, dlatego możecie go podkreślić wybierając ciekawe dekoracje stojące.

Małe, większe, rozkładane. Z naturalnych, sztucznych i mieszanych komponentów. Nowoczesne i klasyczne. Oryginalne i tradycyjne. Jedynie o stół okrągły z powyłamywanymi nogami może być trudniej. Za to z tymi, które prezentujemy odmienisz każdą przestrzeń (jadalnianą, wypoczynkową, kuchenną itp..) bez uszczerbku dla funkcji praktycznych.

pixelpixelpixelpixel