main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
9 wspaniałych made in Poland

9 wspaniałych made in Poland

Polski design rośnie w siłę - nasi rodzimi projektanci nie boją się odważnych rozwiązań, są zdolni, kreatywni i pełni pomysłów. Swoje projekty tworzą w oparciu o dziedzictwo i tradycję rzemieślniczą, która pozwala im tworzyć produkty dorównujące swoją jakością modelom sprzed lat. Poszukując oryginalnego, ponadczasowego wzornictwa nie musimy szukać daleko - polskie meble w niczym nie ustępują już swoim zagranicznym konkurentom. Nasi Klienci mają wśród nich swoich ulubieńców, których postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu - tak powstała kolekcja zawierająca najczęściej kupowane produkty made in Poland. Sprawdźcie, które z nich warto znać!
stół Bold

1. Bold - niegasnąca gwiazda

Stół Bold to jedna z najjaśniejszych gwiazd w gwiazdozbiorze kolekcji stworzonej we współpracy z marką Selfia. Od niego wszystko się zaczęło - powstał z miłości do natury i pasji do drewna. Subtelne linie, precyzyjne kształty, idealnie gładka powierzchnia sprawiają, że jego gwiazda nie gaśnie od chwili premiery. Piękne, wysmakowane i zjawiskowe wzornictwo przyciąga wzrok kolejnych miłośników dobrego designu i ponadczasowych wnętrz.

sofa Michelin

2. Królowa jest tylko jedna

I jest nią bez wątpienia sofa Michelin od Nordic Line! Nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miała ustąpić z tronu, ponieważ trudno byłoby znaleźć dla niej godnego następcę. Pod względem designu, ale też wygody i funkcjonalności, ten model nie ma sobie równych. Jego urokowi ulegli wszyscy miłośnicy nowoczesnego designu, w tym m.in. Dorota Szelągowska i Robert Burneika.

Lamia

3. W pogoni za światłem

Światło - od niego wszystko się zaczyna. Podążając za nim, twórcy marki KASPA - dwoje młodych ludzi z pasją: Katarzyna Hanus i Paweł Szymański - zrealizowali swoje marzenie o produkcji własnego oświetlenia. Ich projekty znajdują swoje miejsce w nowoczesnych apartamentach z artystyczną duszą. Kolekcja Lamia z pięknymi, świetlistymi kulami to zaledwie przedsmak zachwytów, jakie czekają nas po zetknięciu z tą marką.

stoliki Ferro

4. Nic dodać, nic ująć

Niech nie zwiedzie Was jego niepozorny wygląd. Stolik Ferro od nobonobo wydaje się niczym nie wyróżniać, jednak projektanci starannie przemyśleli tutaj każdy detal. To misternie dopracowany projekt, w którym na pierwszy plan wysuwa się minimalistyczny design. Idealny wybór do nowoczesnego salonu, w którym popołudniami niespiesznie popija się kawę, a wieczorami raczy kieliszkiem wina.

krzesło Piko

5. As Pik(o)

Krzesło Piko jest jak najmocniejszy as w talii kart - zachwycają jakością, kunsztem wykonania i elegancją bryły, która deklasuje inne modele dostępne na polskim rynku. Projektanci Szyszka Design kreślą swoją własną wizję designu. Tworząc swoje meble, poszukują nieoczywistej, a jednocześnie nie nadmiernie skomplikowanej formy. W przypadku tego projektu udało się to założenie w pełni zrealizować.

dywan Carpet Decor

6. U podnóża skał

Jak zbliżyć się do natury, nie wychodząc z domu? Kolekcja dywanów od marki Carpet Decor to gotowa odpowiedź na to pytanie! Malownicza i urzekająca sceneria u podnóża skał z rozpościerającymi się wokół lasami - oto widok, jaki przywodzi na myśl jedna z najpopularniejszych serii tego producenta. Klienci 9design już wielokrotnie docenili ten elegancki, a zarazem uniwersalny design.

lampa Bolabola

7. Sztuka we wnętrzu

Lampa Bola Bola marki Loftlight to dzieło sztuki o cechach użytkowych, godne ekspozycji w najbardziej szanowanych galeriach i muzeach sztuki współczesnej. Jej wyrafinowany i elegancki design czyni z niej eksponat przypominający intrygującą rzeźbę. Projekt przykuwa wzrok swoją elegancją i majestatycznym pięknem.

stoliki Tre

8. Uno, due... Tre!

Podobno do trzech razy sztuka. W tym przypadku nie ma jednak sensu szukać dalej ideału. Stolik Tre marki Nordifra to niekwestionowany lider jeśli chodzi o ponadczasowy design - jego sekretem jest prosta, nienachalna, a zarazem stylowa forma. Choć już w pojedynkę prezentuje się pięknie, to w duecie robi jeszcze lepsze wrażenie. Odważniejszym proponujemy kompozycję złożoną z trzech stolików!

krzesło Arch

9. Podróż w przeszłość

Oto projekt, w którym historia spotyka się ze sztuką i designem. Starożytność inspiruje twórców już od wieków. Zdaje się, że fascynacji starożytną Grecją i Rzymem ulegli także polscy projektanci Pawlak i Stawarski, którzy inspirując się arkadami nawiązującymi do klasycznej architektury, stworzyli dla marki Fameg model Arch. To delikatnie i subtelnie skrojone krzesło, które stanowi wybór na lata.

Polski design zmierza dziś w dobrym kierunku - powstają nowe marki, projektanci są coraz odważniejsi w swoich projektach, a jakość, kunszt i precyzja wykonania produktów nieustannie spotyka się z zachwytem. Z dumą obserwujemy, jak rozwija się polskie wzornictwo i już nie możemy doczekać się tego, co przyniesie przyszłość!

pixelpixelpixelpixel