main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Krzesła rattanowe nowoczesne do jadalni i kuchni | salon meblowy Warszawa i sklep online 9desgin

Krzesła rattanowe do jadalni

Liczba produktów 3

Meble z naturalnych plecionek mają wielu zwolenników. Te, z rattanu szczególnie ujęły nas swoim pięknem jako meble do ogrodowych altan, wyposażenie przydomowych tarasów czy też balkonów. Okazuje się jednak, że nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz naszych mieszkań meble z rattanu świetnie się prezentują. Np. krzesła rattanowe do jadalni.

Czy krzesła rattanowe do jadalni to dobry pomysł? 

Wspólne spożywanie posiłków to jeden z ważniejszych elementów spajających rodzinę. Dobrze więc wygospodarować bodaj niewielki kącik, w którym staną komfortowe meble zachęcające do wspólnego biesiadowania. Solidny stół i wygodne krzesła - bez nich nie zorganizujesz żadnej jadalnianej przestrzeni. Jednak obok funkcjonalności i wygody, w aranżacji wnętrz liczy się estetyka i charakter miejsca. To one między innym wpływają na atmosferę przy stole i pobudzenie apetytu. Czy krzesła rattanowe do jadalni to dobry pomysł? Jeśli urządzasz jadalnię w stylu boho, rustykalnym, kolonialnym, ale także minimalistycznym, loftowym czy eko – rattanowe krzesła z pewnością będą pasowały do atmosfery takich przestrzeni. Tym bardziej, że nie tylko atrakcyjnie się prezentują, ale zachwycają oryginalnością, trwałością i lekkością w połączeniu ze stabilnością. 

Krzesła z rattanu? Rattan, co to za materiał meblarski?

Meble z naturalnych surowców cieszą się ogromną popularnością. A plecionki znane były już w starożytności. Rattan to materiał pozyskiwany z palmy rotangowej, pnącza z rodziny arekowatych porastającego głównie tereny Płd. - Wsch. Azji. Długie, elastyczne pędy rośliny wykorzystuje się do wyplatania mebli, koszy, skrzyń i elementów dekoracyjnych. Swoje plastyczne właściwości rattan zawdzięcza pionowemu usłojeniu i co ważne, raz ułożony i odpowiednio wysuszony, nie odkształca się. W praktyce, ażurowy wzór nadaje lekkości meblom, a do tego sam materiał zapewnia im trwałość i dekoracyjny wygląd.

Kupujemy krzesła z rattanu do jadalni

Krzesła klasyczne z rattanu do używania przy stole kuchennym, hokery, a także fotele rattanowe do salonu - w ofercie sklepu internetowego 9design oraz salonie stacjonarnym w Warszawie znajdziesz mnóstwo wysokiej jakości, oryginalnych propozycji rattanowych mebli. Satysfakcjonujące zakupy tylko u nas. Zapraszamy!

Polecamy także okrągłe dywany oraz stoły do jadalni

pixelpixelpixelpixel